Loading...
Jasełka szkolne

Jasełka szkolne

„Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus. Będzie On wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu tron Jego ojca, Dawida. Będzie panował nad domem Jakuba na wieki, a Jego panowaniu nie będzie końca.”

Tradycyjnie przed świętami Bożego Narodzenia, w dniu 22.12.2022 r. w sali  teatralnej przy parafii Najświętszej Rodziny w Zakopanem odbyły się jasełka w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Przedstawienie przybliżyło nam historię narodzenia naszego Pana i zapewniło wszystkim dobrą zabawę. W główne postaci wcielili się uczniowie klasy 4, ale jasełka nie miałyby swojego uroku, gdyby nie udział młodszych aktorów, którzy również pięknie się prezentowali. Sala wypełniła się po brzegi uczniami, rodzicami, a nawet absolwentami naszej szkoły!

Wśród widzów znaleźli się także: ksiądz dziekan Bogusław Filipiak, Siostra Dyrektor Alicja Antosik, Pani Barbara Szczepanik z wydziału oświaty m. Zakopane oraz przewodniczący rady Miasta Zakopane, Pan Jan Gluc.

Występ uświetniła muzyka góralska w wykonaniu Pana Wawrzyńca Bystrzyckiego z synem Janem (również absolwentem naszej szkoły) oraz Panem Wojciechem Topą. Kolędy pięknie śpiewała uczennica Karolina Bystrzycka.

Serdecznie dziękujemy wszystkim aktorom oraz kapeli góralskiej za przygotowanie tego widowiska.

Dziękujemy również zaproszonym gościom za przybycie.