Loading...
Wycieczka szkolna z okazji Dnia Patrona Naszej Szkoły

Wycieczka szkolna z okazji Dnia Patrona Naszej Szkoły

W dniu 24 października z okazji Dnia Patrona szkoły, Dyrekcja, Uczniowie i Nauczyciele udali się na wycieczkę do Centrum Jana Pawła II w Krakowie. O godzinie 10:00 uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w intencji naszej szkoły, którą wraz z kustoszem, ks.Tomaszem Szopą, koncelebrował ks.Mirosław Kozina. Po Mszy Świętej zwiedzaliśmy muzeum Jana Pawła II. Uczniowie na własne oczy mogli zobaczyć pamiątki związane z postacią Papieża Polaka, jak również wspaniałe wnętrza świątyni oraz krypt, które ja okalają. Największe wrażenie na uczniach zrobiła zakrwawiona sutanna Ojca Świętego, którą miał na sobie podczas zamachu 13.05.1981 r. a także piękne mozaiki, zdobiące świątynię. Po zakończonym zwiedzaniu dzieci spędziły czas wolny, bawiąc się na placu, który powstał nieopodal z myślą o najmłodszych gościach. Przed obiadem udało nam się także wstąpić na krótką modlitwę do sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Po obiedzie wyruszyliśmy z powrotem do domu, bogatsi o nowe wspomnienia oraz wiedzę o naszym świętym Patronie.

« z 3 »