Loading...
Procesja różańcowa

Procesja różańcowa

W uroczystość św. Jana Pawła II patrona naszej szkoły oraz powiatu tatrzańskiego i województwa małopolskiego, nasi uczniowie wzięli udział w modlitwie różańcowej z udziałem Ks. Biskupa Roberta Chrząszcza. Po poświęceniu przez księdza biskupa i rozdaniu różańców „papieskich”, wyruszyła procesja dzieci i rodzin z balonikami z placu przed Sanktuarium Najświętszej Rodziny i przeszła ulicą Krupówki aż do „oczka wodnego”. Uczestnicy modląc się na różańcu się za przyczyną Matki Bożej Różańcowej i św. Jana Pawła II prosili o pokój na Ukrainie.

Nasi uczniowie nie tylko nieśli baloniki, ale i czytali ułożone przez siebie rozważania do poszczególnych tajemnic różańcowych. Po każdej odmówionej modlitwie, dzieci wypuszczały w górę baloniki jako znak ich modlitwy zanoszonej do Pana Boga. Lecące baloniki wywierały niezwykłe wrażenie.

Przed procesją różańcową miało miejsce kolejne spotkanie Szkolnego Kółka Różańcowego Dzieci z naszej szkoły. Wzięło w nim udział 15 uczniów, którzy w czasie spotkania chętnie dzielili się swoją wiedzą na temat różańca i św. Jana Pawła II.

Zapraszamy wszystkich gotowych do niesienia pomocy modlitewnej ludziom i światu na kolejne spotkania.