Loading...
233 Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

233 Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W piątek 3 maja 2024 roku delegacja naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym wzięła udział w miejskiej uroczystości obchodów 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, jednego z najważniejszych dokumentów w historii Polski. Święto to upamiętnia uchwałę z 1791 roku, będącą pierwszą konstytucją w Europie i drugą na świecie, która zainicjowała zmiany w ustroju Rzeczypospolitej Obojga Narodów, przechodząc od demokracji szlacheckiej do monarchii dziedziczonej oraz ograniczając nadmierne przywileje szlachty. Wydarzenie to miało miejsce w centrum Zakopanego. Na początek nauczyciele naszej szkoły złożyli wiązankę biało-czerwonych kwiatów pod Drzewem Wolności, a następnie przemaszerowaliśmy do Sanktuarium Najświętszej Rodziny, gdzie odbyła się uroczysta Msza Święta. Po mszy odbył się przemarsz z udziałem kapeli góralskiej pod Pomnik Grunwaldzki, gdzie nastąpił ciąg dalszy uroczystości i delegacja naszej szkoły złożyła drugą wiązankę.