Loading...
#SuperKoderzy po raz kolejny w naszej szkole

#SuperKoderzy po raz kolejny w naszej szkole

W dniu dzisiejszym wystartowaliśmy z programem #SuperKoderzy. W ramach programu będziemy realizować ścieżkę Majsterkowicze 2.0, a to będzie nie lada wyzwaniem dla uczniów naszej szkoły. Uczniowie nie mogą się doczekać aż złożą swoje pierwsze roboty za pomocą zestawów LOFI Robot, które zostały zaprezentowane przez Pana Jakuba Jareckiego – nauczyciela informatyki.

Na zajęciach poznaliśmy niezbędne podstawy: aplikację LOFI Blocks, jak i jej interfejs. Dowiedzieliśmy się czym jest pole robocze, pętla, play oraz zakładki. Zapoznaliśmy się z dostępnymi bloczkami za pomocą których będziemy kodować.

Uczniowie klas III i IV zbudowali swoje pierwsze programy w środowisku LOFI Blocks, który przywitał się z uczestnikami programu #SuperKoderzy aż w 6 różnych językach.