Loading...
Stypendyści z naszej szkoły

Stypendyści z naszej szkoły

Troje Uczniów Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Zakopanem otrzymało stypendia za ich działalność i wyniki w nauce.

Dwoje Uczniów z klasy VII, Angelika Bachleda-Curuś oraz Witold Bafia, otrzymało stypendium za szczególne osiągnięcia w zakresie działalności społecznej w ramach Małopolskiego Stypendium im. św. Jana Pawła II dla Mistrzów Edukacji finansowanego ze środków własnych Województwa Małopolskiego. Jest to pierwsza edycja tego stypendium, tym bardziej cieszymy się, że naszym Uczniom udało się zakwalifikować.

Uczennica klasy VIII, Maja Chrobak, została wytypowana do Programu Stypendialnego Horyzonty. Maja jest finalistką tegorocznego Małopolskiego Konkursu Kuratoryjnego Języka Polskiego. Ponadto, zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego Biblijnego Konkursu Tematycznego „Z Dobrą Nowiną przez życie” dla uczniów szkół podstawowych województwa małopolskiego.

W Programie Stypendialnym Horyzonty zapewnione jest kompleksowe wsparcie uczniom i uczennicom z małych miejscowości, którzy chcą zdobywać wiedzę w najciekawszych liceach i technikach w dużych miastach. Stypendium Horyzonty to z jednej strony wsparcie materialne: pokrycie kosztów zamieszkania i wyżywienia w bursie, kursów językowych, wakacji czy ferii. To jednak także wyjątkowa, kilkuletnia przygoda, podczas której Stypendyści i Stypendystki wspierają się i nawiązują długoletnie przyjaźnie. Tworzą zżytą społeczność, w której mogą być sobą, uczą się dialogu i samodzielności. Razem wkraczają w dorosłe życie oraz otwierają się na to, co inne i nowe, otoczeni opieką i wsparciem Koordynatorek i Koordynatorów regionalnych.

Program Stypendialny Horyzonty kierujemy do uczniów i uczennic, którzy kończą szkołę podstawową i chcą się dalej uczyć w liceum lub technikum w dużym mieście i spełniają określone warunki. Więcej informacji na temat tego programu można znaleźć na stronie: Spectra Edu – Program Stypendialny Horyzonty – Fundacja Rodziny Staraków (starakfoundation.org)