Loading...
Konkurs historyczny – Podhalańskie, Spiskie i Orawskie drogi do niepodległości

Konkurs historyczny – Podhalańskie, Spiskie i Orawskie drogi do niepodległości

Uczniowie naszej szkoły w składzie: Jan Górniak z kl. 5, Witold Bafia i Sebastian Kurkowski z kl. 7 uczestniczyli w dwóch etapach konkursu organizowanego przez Urząd Miasta Zakopane i Starostwo Powiatowe w Zakopanem o zasięgu ogólnopolskim pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Andrzeja Dudy oraz Instytutu Pamięci Narodowej. Był to XIV konkurs pod nazwą: Podhalańskie, spiskie i orawskie drogi do niepodległości o tematyce Polacy, którzy w roku 1920 obronili Europę. W pierwszym etapie uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce, kwalifikując się do drugiego etapu, który odbył się w dniu 10 listopada br. Tym razem mierzyli się z tymi samymi pytaniami co licealiści w oddzielnej grupie i zajęli miejsce tuż za podium. Mimo to, duch walki w naszym zespole pozostał nieugięty i uczniowie obiecali sobie ponownie stanąć w szranki w tym samym składzie. Gratulacje dla naszych młodych historyków za ich postawę.