Loading...
Międzynarodowy Dzień Języków 2021

Międzynarodowy Dzień Języków 2021

26 września na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języków Obcych. Jak co roku i w naszej szkole postanowiliśmy uczcić ten dzień, ponieważ jest to niezwykła okazja, by zwrócić uwagę, jak ważna jest umiejętność porozumiewania się z ludźmi, którzy mieszkają w innych częściach naszego globu.

Dzięki znajomości języków obcych mamy lepszy dostęp do wiedzy oraz większe możliwości poznawania nowych ludzi i zawierania przyjaźni. Nawet odległe zakątki świata mogą stać się nam bliższe, a zupełnie odmienne kultury – bardziej zrozumiałe.

W tym roku szkolnym Uczniowie naszej szkoły przygotowali bardzo wiele stoisk prezentujących krótkie informacje na temat różnych krajów ze wszystkich kontynentów wraz z poczęstunkiem kojarzącym się z danym krajem lub regionem. Trzeba przyznać, że ich prace robiły wrażenie! Serdeczne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych ? do następnego roku!

« z 2 »