Loading...
Podsumowanie konkursu „Matka Boża Różańcowa”

Podsumowanie konkursu „Matka Boża Różańcowa”

7 listopada br. s. Alicja Antosik, p. Renata Jóźwiak i ks. Mirosław Kozina w naszej szkolnej kaplicy po Mszy św. dokonali podsumowania konkursu o Matce Bożej Różańcowej i uczestnikom wręczyli nagrody i wyróżnienia.

W Publicznej Katolickiej Szkole Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Zakopanem wzorem lat ubiegłych i w tym roku szkolnym Uczniowie, Nauczyciele i Rodzice każdego dnia w październiku przed lekcjami o godz. 7:30 spotykali się w kaplicy szkolnej na wspólnej modlitwie różańcowej.

Październik jest miesiącem poświęconym oddawaniu szczególnej czci Matce Bożej. Modliliśmy się na różańcu prosząc Maryję w różnych intencjach. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi zawierzaliśmy  Panu Bogu sprawy osobiste, naszych Rodzin, Szkoły, Ojczyzny oraz prosiliśmy  o ustanie pandemii koronawirusa.

W tym szczególnym miesiącu jakim jest październik nie mogło zabraknąć konkursu o Tej, która jest szczególną powierniczką naszych modlitw. Został przeprowadzony konkurs plastyczny w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci od klasy: „0” do III i uczniowie klas: IV do VIII oraz konkurs literacki: pn:  „Matka Boża Różańcowa”.

Celem konkursu było pogłębienie wiedzy o życiu Pana Jezusa i Jego Matki Maryi w tajemnicach różańca świętego oraz refleksji nad „tą” swoją ulubioną tajemnicą różańcową. Uczniowie z klas: 0- VIII wykonali wiele pięknych prac, przedstawiając życie Jezusa i Maryi. Zaprezentowali ciekawe techniki plastyczne. Wszystkie prace były bardzo pomysłowe. Można je było podziwiać na wystawie zorganizowanej w kaplicy szkolnej. Uczestnikom konkursu gorąco gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych.

Konkurs przeprowadziła p. Renata Jóźwiak i ks. Mirosław Kozina.

Nagrody za udział w konkursie ufundowała – Fundacja na Rzecz Oświaty i Wychowania „ANIOŁY MIAST”, która swoją działalność prowadzi przy Zgromadzeniu Córek Maryi Niepokalanej z siedziba w Nowym Mieście n. Pilicą.

Dziękujemy Fundacji za przeznaczenie środków na zakup nagród dla uczniów naszej szkoły, którzy wzięli udział w konkursie.