100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II

W wychowaniu bowiem chodzi właśnie o to,
ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem. (…)

św. Jan Paweł II

Wielkimi krokami zbliża się dzień 18 maja, w którym będziemy obchodzić 100 rocznicę urodzin Wielkiego Papieża, Wielkiego Polaka, Wielkiego i Wspaniałego Człowieka, Patrona Naszej Szkoły – Karola Wojtyły – Św. Jana Pawła II.

Z tej racji w naszej szkole miało się odbyć wiele konkursów, było dużo inicjatyw oraz wiele pomysłów, ale niestety pandemia koronawirusa pokrzyżowała nam plany, uniemożliwiła realizację tychże pomysłów. Jednak my jako uczniowie, którzy zdobywają wiedzę i mądrość pod patronatem św. Jana Pawła II, nie możemy w tym czasie pozostać bierni – pragniemy się  zmobilizować –  i skoro mamy tak Wielkiego Patrona i wierzymy w Świętych Obcowanie, to chcemy WSPÓLNIE, choć zdalnie, ale z radością przygotować się na 100 rocznicę urodzin Karola Wojtyły – Św. Jana Pawła II.

Drodzy Uczniowie, podejmując zatem trud, włączcie się razem ze swoimi bliskimi w NOWENNĘ przed 100 rocznicą urodzin Patrona naszej szkoły.

W dogodnym dla Was czasie postarajcie się zatrzymać na chwilę modlitwy i refleksji, korzystając z zaproponowanych  tekstów. Niech umacniają Was one na ścieżkach życia i pomagają stawać się pięknymi ludźmi na wzór św. Jana Pawła II.

Codziennie, począwszy od soboty – 9 maja  (przez kolejnych 9 dni) na stronie internetowej naszej szkoły (na platformie edukacyjnej) będą zamieszczane teksty o Karolu Wojtyle – udamy się w wirtualną podróż do Wadowic – jak również pojawi się  propozycja modlitewna:

  • Jeden dziesiątek różańca wg wyznaczonej części różańca, w zależności od dnia, poprzedzony rozważaniami Jana Pawła II,
  • Modlitwa Jana Pawła II,
  • Litania przez wstawiennictwo Jana Pawła II,
  • Piosenka.

Na zakończenie Nowenny w intencji całej naszej Wspólnoty Szkolnej, zostanie odprawiona Msza Święta w Kaplicy szkolnej, która będzie transmitowana przez Internet.

Drodzy Uczniowie, wspomnieliśmy, że Nasza Szkoła przygotowywała się do przeprowadzenia  konkursów na szerszą skalę, ale w tej sytuacji jakiej się znaleźliśmy, konkurs odbędzie się tylko w ramach naszej szkoły.

Liczymy na duże zaangażowanie w tym konkursie – pytania, zadania będą układane na bazie tego, co znajdzie się w materiałach Nowennowych. Oczywiście najlepsze prace będą nagrodzone.

Jeszcze raz zachęcamy Was do aktywnego udziału w nowennie i wnikliwego śledzenia oraz przeżywania czasu, jaki daje nam Pan Bóg, aby ubogacić każdego z nas i kształtować na mądrych i odpowiedzialnych ludzi.

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEGO POZNANIA OSOBY ŚW. JANA PAWŁA II
I DO WSPÓLNEJ MODLITWY.
NIECH ŚW. JAN PAWEŁ II NAS PROWADZI.

Jeszcze jedno:

Nie wiem, czy wiecie, ale właśnie w czwartek (7 maja) rozpocznie się proces beatyfikacyjny Emilii i Karola Wojtyłów – rodziców św. Jana Pawła II.

Dyrektor KNSP
s. Alicja Antosik

Katecheta KNSP
Ks. Mirosław Kozina

Uwaga! Wszystkie posty wydarzenia będą publikowane na szkolnym portalu edukacyjnym.