Wystawa szopek w Krakowie

11 stycznia 2020 r. w ramach  comiesięcznych spotkań Szkolnego Kółka Różańcowego Dzieci miał miejsce wyjazd 16 osobowej grupy naszych uczniów na wystawę szopek do Krakowa. Była to Pokonkursowa Wystawa Szopek Krakowskich w Muzeum Historycznym Krakowa w Celestacie. Dzieci z nieukrywanym zainteresowaniem podziwiały te niesamowite dzieła sztuki.
Po obejrzeniu wszystkich szopek w liczbie 153 czekała na dzieci kolejna atrakcja- niespodzianka- przejazd meleksami i zwiedzanie Kazimierza – historycznej dzielnicy Krakowa z wieloma interesującymi żydowskimi zabytkami.  Po drodze był przystanek w celu zobaczenia od środka  jednego z piękniejszych kościołów krakowskich- bazyliki mniejszej pw. Bożego Ciała.
Następnie dzieci udały się do kościoła oo. Bernardynów w pobliżu Wawelu, aby obejrzeć szopkę. Nie była to zwykła szopka, a o jej wyjątkowości świadczyły nie tylko liczne figurki ludzi i zwierząt, ale i to, że te postacie się poruszały. Niecodzienne emocje towarzyszyły wszystkim podziwiającym taką szopkę i z pewnością na długo pozostaną w pamięci. Ostatnim punktem wyjazdu było nawiedzenie  Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.
Pełni wrażeń wszyscy zadowoleni wrócili do Zakopanego.