Śladami Jana Pawła II

W przeddzień święta Patrona naszej Szkoły św. Jana Pawła II w ramach zajęć świetlicowych 14-osobowa grupa uczniów z naszej Szkoły udała się „śladami” św. Jana Pawła II po Zakopanem. Odwiedziliśmy te miejsca, związane z pobytem naszego Świętego, które najbardziej zapisały się nie tylko w historii naszego miasta, ale i naszej Ojczyzny, a więc Księżówkę – Dom Rekolekcyjny i Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach.

Ksiądz Dyrektor Księżówki bardzo ciekawie nam opowiadał o pobycie św. Jana Pawła II w tym miejscu. Mogliśmy zobaczyć apartament z prywatną kaplicą, gdzie mieszkał i modlił się Ojciec Święty w czasie pobytu w Zakopanem w dniach 4-7 czerwca 1997r.

W drodze na Krzeptówki przejeżdżaliśmy obok Wielkiej Krokwi, gdzie św. Jan Paweł II sprawował uroczystą Mszę św.- 6.06.1997 r. Piękny Papieski Ołtarz z tego miejsca podziwialiśmy w parku fatimskim, właśnie przy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. W głowie się nie mieści, że takie wyjątkowe miejsca, gdzie był nasz wielki święty Patron są w zasięgu ręki.