Świętowanie 100 rocznicy odzyskania niepodległości

Dzień 9 listopada był dla nas bardzo ważnym i uroczystym dniem w szkole. Świętowanie 100 rocznicy odzyskania niepodległości, rozpoczęliśmy od wspólnego zaśpiewania hymnu

w szkolnej kaplicy o godzinie 1111, po czym uczestniczyliśmy we Mszy św., której przewodniczył nasz katecheta- ks. Mariusz Grzechynka.

Następnie o godz. 1400, w sali teatralnej przy Sanktuarium Najświętszej Rodziny, w Zakopanem, miała miejsce uroczysta akademia z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Na obchodach tego święta, obecni byli ksiądz dziekan Bogusław Filipiak, ksiądz Stanisław Olszówka, Jan Gluc – przedstawiciel Urzędu Miasta Zakopane, dyrektor siostra Alicja Antosik, uczniowie, rodzice, nauczyciele. Podczas akademii uczniowie klas IV- VIII zaprezentowali przedstawienie autorstwa Pani Stanisławy Gryglak pt. „Radosna Niepodległa”. Było to piękne i pouczające przedstawienie w formie montażu słowno-muzycznego. W jego trakcie mogliśmy przypomnieć sobie najważniejsze wydarzenia z historii, podziwiać umiejętności wokalne i muzyczne uczniów naszej szkoły, które oklaskiwaliśmy gromkimi brawami. Przedstawienie wywarło na nas duże wrażenie i skłoniło do refleksji na temat trudnych dziejów naszej Ojczyzny. Nauczyciele odpowiedzialni za przygotowanie uczniów do występu i dekoracji sali teatralnej to Pani Stanisława Gryglak, Pani Anna Orlińska, Pani Jolanta Truty oraz Pani Katarzyna Kamińska- Bafia.

W drugiej części uroczystości miało miejsce wspólne śpiewanie Pieśni Patriotycznych. Uczniowie poszczególnych klas wraz z wychowawcami i rodzicami zaśpiewali wybrane pieśni patriotyczne.

Na zakończenie uroczystości nastąpiło uroczyste wręczenie nagród za konkursy, które odbyły się w naszej szkole. Siostra Dyrektor wraz z Panią Marią Lasak- Stępień wręczyły nagrody i dyplomy uczniom za konkurs,  na najpiękniejszy różaniec, a ksiądz Mariusz Grzechynka za konkurs o Świętym Janie Pawle II. Był to piękny i uroczysty dzień, który zapamiętamy na długo.