14 października

Był to wyjątkowy dzień, nie tylko ze względu na to, że spotkaliśmy się w szkole, w sobotę, ale dlatego, że było wiele okazji do świętowania. Odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, obchodziliśmy Święto Naszego Patrona- św. Jana Pawła II oraz wzięliśmy udział w festynie rodzinnym, podczas którego został podsumowany projekt „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. W uroczystościach uczestniczyli uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. o godz. 1100 w szkolnej kaplicy, w czasie której ksiądz proboszcz Bogusław Filipiak, poświęcił krzyż, który został specjalnie wyrzeźbiony do szkolnej kaplicy. Następnie w sali gimnastycznej odbyła się część artystyczna, podczas której uczniowie wystąpili z przedstawieniem pt. „Królowa Różańca.” Nie zabrakło również pięknych i ciekawych wierszy i życzeń skierowanych do nauczycieli, uczących w naszej szkole. Każdy nauczyciel otrzymał od uczniów piękne upominki. Na zakończenie zostały przedstawione najważniejsze cele zrealizowane podczas projektu. Został też rozstrzygnięty konkurs na najsmaczniejszą i zdrową potrawę, który został przeprowadzony podczas trwania projektu.

Ostatnią częścią naszego spotkania był festyn rodzinny, który został zorganizowany na szkolnym boisku. Każdy mógł poczęstować się przygotowanym poczęstunkiem lub porozmawiać z Panią Dietetyk i instruktorem aktywności fizycznej- Panem Jakubem Kotem, którzy przez cały czas wspierali rodziców i uczniów podczas projektu. Dzieci wzięły też udział w konkursach sportowych. Rodzice mogli na kiermaszu obejrzeć i zakupić prace wykonane przez uczniów naszej szkoły. Dzień ten był piękny i pełen wrażeń, które na długo zagoszczą w pamięci wszystkich uczestników, którzy bardzo byli zaangażowani a przede wszystkim świetnie się bawili.