Europejski Dzień Języków Obcych

Po raz pierwszy w naszej szkole, w środę 04.10.2017, zorganizowano Europejski Dzień Języków Obcych. Jest to dzień ustanowiony przez Radę Europy i Unię Europejską, mający na celu promowanie nauki języków obcych. Dzięki tej idei, uczniowie mają szanse poznać bogactwo kulturowe Europy i podstawowe wiadomości na temat języków obcych.

Uczniowie klas IV- VII przedstawili najciekawsze informacje na temat Polski, Niemiec, Danii, Hiszpanii, Francji, Norwegii, Włoch, Chorwacji, Anglii, Grecji i Austrii. Była kolorowa oprawa- ubrania w barwach danego państwa, rekwizyty charakterystyczne dla nich, flagi poszczególnych państw europejskich, prezentacje multimedialne. Dzieci, uczestniczące w akademii, mogły dowiedzieć się ciekawych informacji na temat języków europejskich, spróbować powtórzyć powitania w różnych językach. Niektórzy odważyli się zaśpiewać, zatańczyć, a nawet zagrać na skrzypcach. Był to ciekawy i kolorowy dzień, który pozwolił naszym uczniom podkreślić znaczenie znajomości języków obcych we współczesnym świecie, poznać ciekawe informacje na temat różnych państw. Na zakończenie, każdy z uczniów, mógł poczęstować się potrawami danego państwa.